Białostocka
Dolnośląska
Gdańska
Kielecka
Krakowska
Kujawsko-Pomorska
Lubelska
Łódzka
Mazowiecka
Opolska
Podkarpacka
Stołeczna
Śląska
Warmińsko-Mazurska
Wielkopolska
Zachodniopomorska
Ziemi Lubuskiej
Schronisko Głodówka

files/zhp.pl/tpl/img/menu_sep.png

files/instruktor.zhp.pl/tpl/1procent.zhp.png

Marzec 2010

7 kwietnia o godzinie 19.00, w Hali WS COS „Torwar” (Warszawa, ul. Łazienkowska 6a) odbędzie się seminarium organizowane przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w ramach Ogólnopolskiego Programu Poprawy Bezpieczeństwa „Bezpiecznie – Chce się żyć!”. Przedstawiciel PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. wygłosi prelekcję na temat kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd – Zatrzymaj się i żyj!”, w której również w tym roku Związek Harcerstwa Polskiego weźmie udział. Po seminarium zagra zespół Golec uOrkiestra.

Zostań koordynatorem ds. kampanii społecznych i przekaż nam swój pomysł na hasło tegorocznej kampanii "Bezpieczny przejazd". Najciekawsze hasła nagrodzimy zaproszeniami na seminarium i koncert. Mamy do rozdania 5 podwójnych zaproszeń.

Maile z propozycjami haseł prosimy wysyłać na adres: k.wierzajtys@plk-sa.pl z dopiskiem w tytule wiadomości: KONKURS. Na odpowiedzi czekamy do 1 kwietnia. W treści maila prosimy podać swoje imię, nazwisko, adres i telefon kontaktowy.

Przystąpienie do udziału w konkursie jest jednoznaczne z akceptacją warunków regulaminu.

files/glowna/2010/2010-konkurs_PLK.jpg

phm. Magdalena Suchan
kierownik Wydziału Promocji GK ZHP

na podstawie informacji
Katarzyna Wierżajtys
koordynator ds. kampanii społecznych
Biuro Informacji i Promocji
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

http://www.bezpieczny-przejazd.pl/

Być wszędzie, gdzie dzieje się coś ważnego, wiedzieć więcej, niż inni, relacjonować wydarzenia, prowadzić wywiady, tworzyć własne audycje radiowe - to marzenia nie do spełnienia? Jeśli myślisz o tym, by zostać dziennikarzem, czujesz się dobry w tym, co robisz, to właśnie propozycja dla Ciebie. Jubileuszowy Zlot "Kraków 2010" będzie doskonałą okazją, by zacząć realizować swoje cele. Zostań członkiem zespołu radiowego i zobacz zlot z zupełnie nowej perspektywy.

Poszukujemy osób, które chciałyby zostać:
- reporterami,
- prezenterami zlotowego radia.

Od kandydatów na te stanowiska oczekujemy:
- dyspozycyjności w dniach 12-24 sierpnia 2010 r.,
- pozytywnego nastawienia,
- umiejętności samodzielnego wyszukiwania tematów,
- dobrej dykcji i znajomości języka polskiego,
- umiejętności nawiązywania kontaktów,
- pomysłowości,
- chęci zdobywania nowych umiejętności,
- zaangażowania.
Znajomośc języków obcych będzie dodatkowym atutem.

Gwarantujemy:
- sprzęt i oprogramowanie,
- możliwość sprawdzenia się w roli dziennikarza,
- prowadzenie autorskich programów,
- możliwość zdobycia i szlifowania swoich umiejętności,
- pracę w dynamicznym i ambitnym zespole,
- kurs montażu materiałów audio,
- warsztaty dziennikarskie.

Jeżeli chcesz dołączyć do wyjątkowej ekipy wyjątkowego radia, skontaktuj się z pwd. Wojtkiem Puchaczem, wydawcą radia Kraków 2010 (wojtek.puchacz@zhp.net.pl). Nie zwlekaj!

phm. Karol Gzyl
szef Centrum Medialnego i Nadawczego
Jubileuszowego Zlotu Stulecia Harcerstwa Kraków 2010

Informuję, że w związku z pracami na serwerze systemu Ewidencja ZHP, w dniach 18.03.2010 r. do 23.03.2010 r. użytkownicy systemu Ewidencja ZHP i Elektronicznej Książki Pracy Drużyny nie będą mogli logować się do aplikacji.

Za utrudnienia przepraszamy.

Proszę o przekazanie informacji administratorom lokalnym na poziomie hufca oraz o jej zamieszczenie na stronach chorągwi i hufców.

phm. Aleksandra Joniec-Kur
szef Biura Głównej Kwatery ZHP

Pierwsze spotkanie kadry Polskiego Kontyngentu na 22. Światowe Jamboree Skautowe w Szwecji w 2011 roku za nami! Ponad czterdziestu zastępowych, komenda kontyngentu oraz jej współpracownicy przybyli w dn. 12-13.03.2010r. do Kielc. W ten sposób przygotowania do największej imprezy skautowej ruszyły pełną parą!

Piątkowy wieczór w Szkole Podstawowej nr 22 w Kielcach upłynął pod znakiem zapoznania się przybyłej kadry, pokazu najnowszego filmu promocyjnego, a podczas pierwszych zajęć prowadzonych w języku angielskim, wszyscy opowiadali o sobie. Nie brakło kominka wprowadzającego w tematykę skautową, a członkowie komendy kontyngentu powiedzieli jak rozumieją motto zlotu – „Po prostu skauting!”.

W sobotę od samego rana trwały różnorodne zajęcia. Podsumowano realizację zadania przez przyszłych zastępowych, członkowie komendy przedstawili koncepcję przygotowań kontyngentu w obszarach organizacji, programu, finansów oraz wizerunku. Spotkanie odwiedził hm. Rafał Bednarczyk, członek GK ZHP oraz komisarz zagraniczny. Opowiedział gawędę nawiązując do przygotowań wyjazdu na jamboree w 2007 roku, kiedy to on był komendantem kontyngentu.

Zastępowi otrzymali sporo informacji. Nie brakło sposobów na pozyskiwanie środków (sprawdzonych przy poprzednim jamboree), promocję wyjazdu jak i odpowiedzi na zadawane przez zebranych pytania. W przerwie między warsztatami zjedzono wyśmienity obiad: pieczone ziemniaki, kotlet w panierce z grzybami i surówki.

Na zakończenie rozdano plakaty promocyjne dla środowisk, z których pochodzą zastępowi i po zawiązaniu kręgu spotkanie zakończyło się. Uczestnicy wyjeżdżali zmotywowani ze znacznie poszerzoną wiedzą na temat zlotu oraz przygotowań. Komenda kontyngentu dziękuje wszystkim zaangażowanym w przygotowanie spotkanie.

 

hm Mariusz Bezdzietny

Komendant Polskiego Kontyngentu na Światowe Jamboree 2011

2010-03-16 11:55

W dniach 12-14 marca 2010r w Warszawie odbył się trzeci i ostatni biwak kursu harcmistrzowskiego „Cogito” pod tytułem „Moja droga do mistrzostwa?”. Podczas biwaku instruktorzy zastanawiali się nad tym jak wytyczyć swoją drogę do instruktorskiego i życiowego mistrzostwa, poznawali narzędzia i techniki efektywnej realizacji celów, pracowali nad propozycjami do programu realizacji strategii ZHP oraz dyskutowali o działaniach harcerskich środowisk realizujących misję ZHP.

Na przykładzie zmian klimatu harcmistrzowie omawiali współczesne problemy świata, dyskutowali o aktualnych wyzwaniach stojących przed harcerstwem na przykładzie celów milenijnych ONZ oraz programów WOSM i WAGGGS. Gośćmi biwaku byli Naczelnik ZHP hm Małgorzata Sinica, z którą uczestnicy rozmawiali o aktualnych problemach i zadaniach stojących przed Związkiem oraz klimatolog - przedstawiciel organizacji ekologicznej WWF Monika Marks. W ramach kursowych niespodzianek uczestnicy wzięli udział w konkursie rockowym zespołu „Formy Pracy”, obejrzeli kultowy musical teatralny „Metro” oraz wystawę w Fotoplastikonie Warszawskim.

 

files/glowna/2010/2010-kurs_hm.jpg

hm. Dorota Całka
Komendantka Kursu Harcmistrzowskiego „Cogito”

Marcowy "Skauting. Magazyn Drużynowego" już w sieci, a w nim:
- Skautowy wolontariat - jak było? Jak może być? Jak pojechać?
- Wyprawa harcerzy-wolontariuszy na Ukrainę
- Rozmowa z Sigfriedem Riedigerem, komisarzem zagranicznym DPSG

i jak zwykle garść skautowych inspiracji do wykorzystania w pracy z drużyną.

Serdecznie zapraszam na http://magazyn.skauting.zhp.pl

pwd. Anna Wittenberg
redaktor naczelna Magazynu

Komenda Kursu Harcmistrzowskiego COGITO, organizowanego przez Wydział Pracy z Kadrą GK ZHP, serdecznie zaprasza wszystkich instruktorów na koncert rockowy zespołu FORMY PRACY. Koncert odbędzie się dnia 12 marca 2010 r. w Centrum Łowicka w Warszawie przy ul. Łowickiej 21 o godz. 22.30. Koncert organizowany jest w ramach cyklu „Mistrzowskie pasje”. Wstęp 5 złotych.

Po koncercie wszystkich chętnych do nocnego śpiewania zapraszamy do GK ZHP przy ul. Konopnickiej 6. Piątkowa noc w harcerskim gronie. Będzie się działo!

Czekamy na Ciebie!

hm. Dorota Całka
komendantka Kursu Harcmistrzowskiego COGITO

Informuję, że Główna Kwatera ZHP podjęła uchwałę:
- nr 228/2009 z dnia 22 października 2009 r. w sprawie zorganizowania i przeprowadzenia przez ZHP ogólnokrajowej zbiórki publicznej pod nazwą „Pod żaglami Zawiszy” ujęta w rozkazie Naczelnika Związku Harcerstwa Polskiego z dnia 30 października 2009 r. Rozkaz L. 14/2009.

Cegiełki do nabycia w Biurze CWM, Komendach Chorągwi oraz na 22 Targach Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR I WODA w dniach 11 - 14.03.2010 r. w Warszawie CENTRUM EXPO XXI (ul Prądzyńskiego 12/4, stoisko SMART Sp.z o.o., hala nr 1 stoisko nr 6A).


Podstawa prawna

Ustawa z 15 marca 1933 Dz.U. 33.22.162 http://isip.sejm.gov.pl/
Rozporządzenie MSW z 14 lipca 1934 Dz.U.34.69.638
Decyzja Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji nr 179/2009 z 06.11.2009 roku

WYSOKOŚĆ WYDATKOWANĄ NA WW CEL można odpisać jako darowiznę o której mowa w art. 26 ust.1 pkt. 5,6,6a,i 9 oraz art 26c ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (DZ.U. z 2000 r. NR 14, poz 176, z późn.zm.) lub z odliczeń darowizn na podstawie art 4 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie z dnia 24 kwietnia 2003 r.(dz.U.NR 96, poz. 873 z późn.zm)

FIRMA "SMART" Sp.z o.o. organizuje sprzedaż swojego asortymentu po cenach promocyjnych dla osób, które zakupiły cegiełki "Pod Żaglami Zawiszy".

za: zawiszaczarny.pl

w serwisie zamieściła
phm. Magdalena Suchan
kierownik Wydziału Promocji GK ZHP

DRUHNO, jeśli…
• byłaś w drużynie harcerek,
• działałaś w żeńskim namiestnictwie/referacie/kręgu/hufcu …,
• uczestniczyłaś w kursach dla instruktorek,
• jeździłaś na żeńskie obozy lub zimowiska
i miałabyś ochotę podzielić się refleksją o swojej służbie wśród dziewcząt, to

ten konkurs jest dla Ciebie!

Napisz o tym, czy i w jaki sposób dorastanie w żeńskim zespole pomogło Ci stawać się sobą? A może utrudniło?
Czy miało wpływ na to, kim jesteś dzisiaj i jaką jesteś kobietą?

Zasady są proste – wspominasz, piszesz, wysyłasz, wygrywasz!
Twoja praca będzie opublikowana na stronie internetowej Fundacji Harcerek.
• Forma literacka – dowolna.
• Objętość – do dwóch stron formatu A4.
• Prace należy przesyłać na adres Fundacji Harcerek - mailowy fundacja@harcerki.org.pl lub pocztowy: Fundacja Harcerek, ul. Włodarzewska 59a m.28, 02 - 384 Warszawa
do 20 czerwca 2010 r.

W jury konkursu zasiądą instruktorki kilku pokoleń. Ogłoszenie wyników konkursu na Zlocie 100-lecia Harcerstwa w Krakowie. Autorki trzech najciekawszych prac otrzymają nagrody finansowe.
Zapraszamy do pisania wspomnień!

w serwisie zamieściła
phm. Magdalena Suchan
kierownik Wydziału Promocji GK ZHP

Dzięki głosom mieszkańców województwa łódzkiego hm. Krystyna Mikita, komendantka ośrodka "Nadwarciański Gród" w Załęczu Wielkim, może zwyciężyć w konkursie "Dama Sukcesu 2009 woj. łódzkiego". Głosować można do 8 marca! Czyli jeszcze tylko kilka dni!

Druhna Krystyna, członek Komendy Chorągwi Łódzkiej, komendantką ośrodka w Załęczu jest od 1995 r. Od lat w "Nadwarciańskim Grodzie" mają szansę szkolić się i wypoczywać setki zuchów i harcerzy oraz grupy młodzieży szkolnej. Gdy obejmowała ośrodek - rocznie przewijało sie przez Załęcze około tysiąca osób, dziś - dziewięć tysięcy. Załęcze jest jednym z najlepszych w Polsce Terenowych Baz Edukacji Ekologicznej. Pod kierownictwem druhny Krystyny nasz harcerski ośrodek działa coraz lepiej. Każdy, kto tam był, wie o tym doskonale. Ścieżki ekologiczne, znakomite programy edukacyjne, niepowtarzalna atmosfera. 300 miejsc noclegowych, bogata infrastruktura. Druhna Mikita jest naszą damą sukcesu!

Głosować możesz wysyłając:
- SMS na numer 71007 pisząc w treści LO.DAMA.02 (cena 1 zł pus VAT),
- kupon wycięty z łódzkiego wydania "Gazety Wyborczej",
- e-mail pod adresem: konkurs@klubprofesjonalnych.lodz.pl z krótkim uzasadnieniem.
Jeżeli weźmiesz udział w głosowaniu, masz szanse wylosować nagrodę TVP3 - Łódź.
Więcej informacji http://www.klubprofesjonalnych.lodz.pl oraz http://zalecze.pl.

Pamiętajcie, liczą się tylko głosy mieszkańców województwa łódzkiego! Znasz kogoś mieszkającego w tym województwie? Przekaż mu tę informację!

hm. Adam Czetwertyński
instruktor Biura GK