Białostocka
Dolnośląska
Gdańska
Kielecka
Krakowska
Kujawsko-Pomorska
Lubelska
Łódzka
Mazowiecka
Opolska
Podkarpacka
Stołeczna
Śląska
Warmińsko-Mazurska
Wielkopolska
Zachodniopomorska
Ziemi Lubuskiej
Schronisko Głodówka

files/zhp.pl/tpl/img/menu_sep.png

files/instruktor.zhp.pl/tpl/1procent.zhp.png

Czerwiec 2010

Wydział Nieprzetartego Szlaku GK ZHP zaprasza drużyny harcerskie i gromady zuchowe Nieprzetartego Szlaku do udziału w trzech kursach twórczości artystycznej w ramach projektu „Cztery pory roku”. Jest to projekt wspierający samodzielność niepełnosprawnych dzieci i młodzieży i rozwijający ich zdolności, twórczość artystyczną oraz rozwój fizyczny.

- Kurs w Schronisku „Głodówka” w Bukowinie Tatrzańskiej odbędzie się od 28 czerwca do 11 lipca.
- Kurs w OSW „Nadwarciański gród” w Załęczu Wielkim odbędzie się od 30 lipca do 12 sierpnia.
- Kurs w OSW „Perkoz” nad jez. Pluszne k. Olsztynka odbędzie się od 2 do 14 sierpnia.

Odpłatność za udział w kursach wynosi 200 zł - płatne na konto w poszczególnych ośrodkach. Więcej informacji o specyfice kursów znajduje się na www.ns.zhp.pl

hm. Emilia Kulczyk-Prus
członkini GK ZHP ds. programu

12 czerwca na ścianie wspinaczkowej Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się Kociewskie Zawody Wspinaczkowe SPINANIE 2010. O kurs wspinaczkowy ufundowany przez ABC WSPINANIA Krzysztofa Wróbla oraz pozostałe nagrody rywalizowało kilkudziesięciu zawodników. Zawody odbywały się w trzech kategoriach: boulderowej. na czas oraz na trudność.

Zawodnicy przyjechali z Pucka, Poznania, Elbląga, Trójmiasta. Organizatorem zawodów była Komenda Hufca ZHP w Starogardzie Gdańskim, która w ten sposób uczciła 100-lecie harcerstwa. Zawody odbyły się po raz trzeci, ale po raz pierwszy miały możliwość wziąć w nich udział osoby niezrzeszone w Związku. Zawody odbyły się w doskonałej atmosferze, dopisała pogoda, frekwencja i publiczność.

SPINANIE 2010 odbyło się pod patronatem prezydenta Starogardu Gdańskiego Edmunda Stachowicza, starosty starogardzkiego Leszka Burczyka oraz naczelniczki ZHP hm. Małgorzaty Sinicy. Najliczniej stawiła się 13 Wodna Drużyna Harcerska, za co otrzymała puchar harcerski, ponieważ promowanie specjalności było jednym z głównych celów zawodów. Sędziowie w składzie: Tomasz Dembek, Olga Bartocha, Maciej Połom nagrodzili najmłodszego 9-letniego zawodnika Tobiasza Góralczyka i najładniejszą zawodniczkę Michalinę Gronowską.

Po uroczystym wręczeniu nagród wszyscy mogli zabawić się przy muzyce DJ’a MF LEVIKZ oraz zespołu Certain Sounds.

files/glowna/2010/2010-zawody-wspin.JPG

Monika Michna
koordynator zawodów

Informuję, że Urząd Patentowy RP decyzją z dnia 8 czerwca 2010 r. unieważnił prawo ochronne na znak towarowy „Czuwaj” o numerze R-152214, przysługujące Związkowi Harcerstwa Polskiego.
Władze ZHP oczekują na doręczenie decyzji na piśmie wraz z uzasadnieniem.
Informacje, dotyczące krzyża harcerskiego i jego wizerunku, znajdują się na stronie symbole.zhp.pl.

phm. Magdalena Suchan
kierownik Wydziału Promocji GK ZHP