Białostocka
Dolnośląska
Gdańska
Kielecka
Krakowska
Kujawsko-Pomorska
Lubelska
Łódzka
Mazowiecka
Opolska
Podkarpacka
Stołeczna
Śląska
Warmińsko-Mazurska
Wielkopolska
Zachodniopomorska
Ziemi Lubuskiej
Schronisko Głodówka

files/zhp.pl/tpl/img/menu_sep.png

files/instruktor.zhp.pl/tpl/1procent.zhp.png

Sierpień 2010

21 sierpnia zmarł hm. Wojciech Bonikowski, były komendant Chorągwi Skierniewickiej.
Na początku swojej harcerskiej drogi działał w Siedlcach, m.in. w harcerskim zespole artystycznym "Agrafka". Od 1967 r. był nauczycielem w Szkole Podstawowej nr 2 w Żyrardowie, gdzie prowadził drużynę harcerską. W latach 1975 - 1979 był dyrektorem szkoły, a od 1 września 1979 r. do 31 sierpnia 1981 r. komendantem Chorągwi Skierniewickiej, W późniejszych latach aktywnie działał jako instruktor Szczepu nr 5 w Grodzisku Mazowieckim.

Cześć Jego pamięci!

wg informacji Chorągwi Stołecznej ZHP

hm. Adam Czetwertyński
instruktor Biura GK ZHP

3-5 września odbędzie się XV Ogólnopolski Rajd Szlakiem Wieży Spadochronowej. W czasie rajdu poznacie miejsca obrony Katowic we wrześniu 1939 roku, spotkacie się z historią, o której staramy się pamiętać. Rajd to nie tylko „pamiętamy”, to także „działamy, zdobywamy, tworzymy lepsze jutro”.

Organizatorem jest Komenda Hufca ZHP Katowice.

Dołącz do nas ze swoją drużyną harcerską, starszoharcerską, wędrowniczą lub z gromadą zuchową.

Aby wziąć udział w rajdzie, musisz zdecydować się jeszcze w tym tygodniu. Przyślij zgłoszenie na adres komendantki rajdu pwd. Magdaleny Zielosko: magdalena.zielosko@katowice.zhp.pl lub komenda@katowice.zhp.pl.

Formularz zgłoszeniowy i wszystkie informacje o rajdzie znajdziesz na stronie www.rajd.katowice.zhp.pl.

na podstawie informacji Hufca ZHP Katowice

hm. Adam Czetwertyński
instruktor biura GK ZHP

Urodziny świętować można różnie, także poprzez „gadżety” związane z nowymi technologiami. Z okazji 100-lecia mamy dla Was pierwszy z takich pomysłów. Spersonalizuj swojego FireFoxa za pomocą „personas”.

Minimotywy, nazywane też „personas”, są łatwymi do zainstalowania i używania lekkimi motywami, które zmieniają wygląd Firefoksa.
W mniej niż 60 sekund możesz zainstalować dodatek Personas i zmienić wygląd swojej przeglądarki. Naciśnij znajdujący się obok zielony przycisk instalacji. Na końcu procesu instalacyjnego uruchom ponownie Firefoksa.

Jubileuszowe minimotywy oraz odpowiedzi na wszelkie pytania znajdziesz na stronie: http://www.getpersonas.com/pl

phm. Magdalena Suchan
kierownik Wydziału Promocji GK ZHP

Już jutro rozpoczyna się X Zlot Skautów i Skautek Europy Środkowej ConCordia 2010, który odbywa się pod Budapesztem na Węgrzech. Żeby wszystko było gotowe na przyjazd około 1000 uczestników (w tym 135 harcerek i harcerzy z Polski) pracuje nad tym międzynarodowa obsługa – IST. Na miejscu obóz rozkłada około 200 osób w tym 24 Polaków. Pracują przy budowie miejsc programowych, biura zlotowego, przy obsłudze kuchni czy budowie sieci internetowej (tak, na tym zlocie będzie dostęp do sieci, więc będziemy mogli przesyłać wiadomości o tym, co się u nas dzieje!).


Poza normalnymi obowiązkami, polskie IST przygotowuje nasz namiot na miejscu programowym o nazwie „Wioska Wyszehradzka”. Będzie w nim pokazywać uczestnikom zlotu, jak fajnym krajem jest Polska. Żeby nasz namiot i jego okolica wyglądała ciekawie, przygotujemy je w stylu ludowym. Z tłumu wyróżniamy się koszulkami z motywem kwiatowych wycinanek łowickich a słomkowe kapelusze opasane polską flagą, zrobiły prawdziwą furorę!


Czas nas goni, więc wracamy do pracy, żeby wszystko było gotowe na przyjazd uczestników.
Z harcerskim pozdrowieniem z gorących Węgier
Czuwaj!


hm. Agnieszka Pospiszyl

komendantka polskiej reprezentacji


pwd. Wojtek Puchacz
„sołtys” polskiego namiotu w Wiosce Wyszehradzkiej