Białostocka
Dolnośląska
Gdańska
Kielecka
Krakowska
Kujawsko-Pomorska
Lubelska
Łódzka
Mazowiecka
Opolska
Podkarpacka
Stołeczna
Śląska
Warmińsko-Mazurska
Wielkopolska
Zachodniopomorska
Ziemi Lubuskiej
Schronisko Głodówka

files/zhp.pl/tpl/img/menu_sep.png

files/instruktor.zhp.pl/tpl/1procent.zhp.png

Wrzesień 2010

Centralna Szkoła Instruktorska oraz Wydział Promocji GK ZHP serdecznie zaprasza na II etap warsztatów promocyjnych.

Termin szkolenia: 16-17 października 2010 r.
Miejsce: Józefów k. Warszawy, ośrodek „Jędruś”
Uczestnicy: osoby zajmujące się promocją w chorągwiach i hufcach, które ukończyły szkolenie I stopnia w 2009 lub 2010 lub inne poświadczające wiedzę uczestnika w zakresie szkolenia I stopnia. Liczba miejsc ograniczona.

Szef szkolenia:
hm. Dorota Całka, szef Zespołu Harcmistrzowskiego GK ZHP, ZOKK, doktorantka Katedry Marketingu Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, absolwentka Studiów Public Relations  Uniwersytetu Warszawskiego i Polskiej Akademii Nauk oraz ISNS Uniwersytetu Warszawskiego, od 10 lat zawodowo zajmuje się marketingiem i PR, wieloletnia dyrektor marketingu i PR w dużej korporacji, aktualnie właścicielka agencji marketingu zintegrowanego.


Kadra:
hm. Jolanta Kreczmańska, szef Wydziału pracy z kadrą GK ZHP, ZOKK, absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego i szkoły reklamy. Od 15 lat odpowiedzialna za promocję i PR w wielooddziałowej dziś firmie handlowej.

O warsztatach:
Podczas warsztatów uczestnicy wezmą udział w opracowaniu planów promocyjnych rzeczywistej kampanii reklamowej. Podczas części praktycznej realizować będą również zadania związane z przygotowaniem narzędzi promocyjnych dla powyższej kampanii.

Po ukończeniu szkolenia uczestnicy będą:
- znali zasady budowania planu promocji
- znali zasady tworzenia narzędzi promocyjnych w tym między innymi materiałów graficznych, filmów reklamowych, teksów promocyjnych oraz narzędzi webmasteringu
- tworzyli nietypowe narzędzia reklamowe dla kampanii eventowych
Całość warsztatów oparta będzie na zajęciach praktycznych prowadzonych przez specjalistów.
Komenda szkolenia opracowała i zrealizowała plany szkoleń promocji w wersji podstawowej. Szkolenie to uzyskało najwyższą ocenę spośród wszystkich szkoleń realizowanych przez CSI w roku 2009.
Każdy uczestnik otrzyma podwójne (zewnętrzne i wewnętrzne) zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w szkoleniu.

Koszt szkolenia: 70 zł.
Wpłat prosimy dokonywać na konto GK ZHP 14 2030 0045 1110 0000 0100 1960 w terminie do 11.10.2010

Czytaj więcej: ksztalcenie.zhp.pl

hm. Ryszard Polaszewski
komendant CSI ZHP

Ruch harcerski istnieje od stu lat zmienia świat na lepszy. Ale czy ktokolwiek o tym wie?

Przez dwa dni, 25 i 26 września, dwadzieścia instruktorek i instruktorów ZHP z całej Polski uczyło się jak informować o tym, że harcerze ZHP istnieją i działają, uczestnicząc w szkoleniu na temat promocji, które zorganizowała w Warszawie Centralna Szkoła Instruktorska i Wydział Promocji GK ZHP.

W programie znalazły się podstawy skutecznej promocji, konstruowania przekazu promocyjnego, zasad dobrej kreacji i zasad graficznych w reklamie oraz podstaw konstruowania komunikatu prasowego. W sobotę zajęcia trwały do północy, zaś materiał, który powstał, stanie się zapewne podstawą do opracowywanych kampanii wizerunkowych ZHP w hufcach i chorągwiach.

Podczas niedzielnych zajęć uczestnicy szkolenia mieli okazję spróbować swoich sił także przed kamerą oraz w radiu. Okazało się, że mimo, iż każdy z nas wie jak zachowywać się wobec mediów, niejednokrotnie kamera paraliżowała i trudno było wprowadzić teorię w działanie.


Prowadzący instruktorzy ZHP to ludzie pracujący w sferze PR, zatem świetnie połączyli wiedzę „książkową” z praktycznym doświadczeniem, jakie posiadają. Wobec dużego zainteresowania warsztatami, wkrótce planujemy powtórzyć szkolenie promocyjne z zakresu podstawowego. Zaś wszystkich absolwentów kursu podstawowego, zapraszamy na II etap warsztatów, które organizuje CSI już w przyszłym miesiącu.

files/glowna/2010/24-25.09-w.promocji-msuchan 124-sm.jpg


phm. Magdalena Suchan
kierownik Wydziału Promocji GK ZHP

files/instruktorzy/stulatek.JPG12 września o godz. 12 w Kaplicy Zakonu Sióstr Salezjanek w Poznaniu 100 lat obchodził hm. Wilhelm Rup. W spotkaniu zorganizowanym z tej okazji uczestniczyli przedstawiciele środowisk harcerskich z Wrześni oraz komendant Chorągwi Wielkopolskiej ZHP hm. Jarosław Rura.

Były życzenia od przewodniczącego ZHP hm. Adama Massalskiego i instruktorów wielkopolskich. Były również prezenty: rogatywka harcerska, chusta zlotowa „Kraków 2010”, blister z oprawioną monetą dwuzłotową wydaną z okazji stulecia harcerstwa oraz dużo kwiatów i życzeń.

Hm. Wilhelm Rup złożył zobowiązanie instruktorskie i otrzymał stopień przodownika w roku 1931. W roku 1938 uzyskał stopień podharcmistrza. W czasie swojej działalności harcerskiej był komendantem Hufca Harcerzy w Krzemieńcu. W czasie wojny był członkiem AK. Aresztowany przez NKWD spędził 3 miesiące w więzieniu. Po zakończeniu wojny przez 18 lat pracował w szkole we Wrześni.

W latach 1946-1947 oraz 1956-1961 był komendantem Hufca ZHP we Wrześni. W roku 1958 Rozkazem GKH L. 10/58 zostaje mianowany harcmistrzem.

Do Poznania przeniósł się w 1963 r. Na emeryturę przeszedł 36 lat temu.

Hm. Wilhelm Rup został oznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W ciągu wieloletniej działalności harcerskiej własnym przykładem świadczył o harcerskich ideałach. W dalszym ciągu utrzymuje bliskie kontakty z środowiskiem harcerskim we Wrześni.

Życzymy dwustu lat, druhu Wilhelmie!

hm. janusz Wolski
zastępca komendanta Chorągwi Wielkopolskiej ZHP

12 września uroczystym apelem pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie zakończyły się XII Ogólnopolskie Zawody ZHP w Ratownictwie. W przedsięwzięcie zaangażowanych było ponad 200 osób - uczestników, obsługi, sędziów.

Na trasie podstawowej najlepszy okazał się Harcerski Patrol Ratowniczy "Medicus" z Gdańska, drugie miejsce zdobyła 89 ŚDH Wawer, trzecie HKR Wadowice.

files/instruktorzy/Zawody_HSR (2).JPG

files/instruktorzy/Zawody_HSR (3).JPG

Na trasie zaawansowanej zwyciężył Harcerski Klub Ratowniczy Toruń IV, drugie miejsce HGR Opole, trzecie HGR Wielkopolska.

Puchar Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego dla najskuteczniejszego zespołu na punkcie "Wyścigi" zdobyła HGR Opole. Puchar przechodni Szefa HSR dla najbardziej skutecznego zespołu harcerskiego wręczono HKR Toruń IV.

Tegoroczne zawody zorganizowała HSR, Harcerska Grupa Ratownicza "Bemowo" oraz instruktorzy Inspektoratu Ratowniczo-Medycznego Chorągwi Stołecznej ZHP.

files/instruktorzy/Zawody_HSR (4).JPG files/instruktorzy/Zawody_HSR (7).JPG

phm. Piotr Skowroński
szef Inspektoratu Ratowniczo-Medycznego Choragwi Stołecznej ZHP

Rusza kolejny Kurs Harcmistrzowski organizowany przez Zespół Harcmistrzowski Wydziału Pracy z Kadrą i Kształcenia GK ZHP.

Do udziału w kursie zapraszamy wszystkich podharcmistrzów i harcmistrzów chętnych do poszerzania swojej wiedzy i mistrzowskich umiejętności, chwytania motywacji i inspiracji do przyszłej i obecnej instruktorskiej służby. Zgłoszenia do 15.09 - Ty nie czekaj, zgłoś się już dziś! Szczegóły na www.ksztalcenie.zhp.pl

 
hm. Dorota Całka
komendantka Kursu Harcmistrzowskiego COGITO

Już 11 września w Warszawie odbędzie się kolejny Ecco Walkathon - spacer ludzi dobrej woli. Możesz pomaszerować z tysiącami warszawiaków lub zostać... wolontariuszem!

Spacer rozpocznie się i zakończy na warszawskiej Agrykoli. Będzie to akcja charytatywna - za każdy przebyty kilometr ECCO przekaże 4PLN na rzecz trzech fundacji charytatywnych: SOS - Wioski Dziecięce, WWF oraz TVN "Nie jesteś sam".

Walkathon to także doskonałe miejsce, aby pełnić wolontariacką służbę. Każemu harcerzowi, który 11 września od 8.00 do 16.30 weźmie udział w obstawianiu tras spaceru oraz terenu imprezy organizatorzy zapewniają pakiet wolontariusza - koszulkę, plecak, identyfikator oraz wyżywienie - dwie kanapki, wodę i sok.

Aby dowiedzieć się więcej o akcji wystarczy wejść na strony:
http://www.ecco.com/pl/pl/specjalne/walkathon/index.jsp

Chcesz się zgłosić? Napisz na adres program@zhp.pl

hm. Emilia Kulczyk – Prus
członkini GK ZHP