Białostocka
Dolnośląska
Gdańska
Kielecka
Krakowska
Kujawsko-Pomorska
Lubelska
Łódzka
Mazowiecka
Opolska
Podkarpacka
Stołeczna
Śląska
Warmińsko-Mazurska
Wielkopolska
Zachodniopomorska
Ziemi Lubuskiej
Schronisko Głodówka

files/zhp.pl/tpl/img/menu_sep.png

files/instruktor.zhp.pl/tpl/1procent.zhp.png

Kwiecień 2011

100 lat temu - w maju 1911 r. Andrzej Małkowski wydał rozkaz o powołaniu czterech pierwszych drużyn harcerskich. Ruch skautowy szybko stał się popularny na terenach zaborów. Dziś są nas dziesiątki tysięcy rozsianych po całej Polsce. Jeśli więc czujesz się częścią harcerskiej społeczności, pragniesz uczcić tak znakomitą rocznicę, zależy Ci na integracji ze środowiskami wodniackimi lub po prostu chciałbyś przeżyć ciekawą przygodę – serdecznie zapraszamy Cię do wzięcia udziału w Wodniackich obchodach Stulecia Harcerstwa!

Zapraszamy wszystkie drużyny harcerskie, starszoharcerskie i wędrownicze (również te niezwiązane ze specjalnością wodną!) do Wrocławia. W dniach 13-15 maja Wrocław i rzeka Odra zostaną opanowane przez wodnych pasjonatów.

Przewidziane są dwa nurty programowe – wodny i lądowy. Każdy patrol może wystawić 4 lub 5-osobową załogę do startu w regatach żaglowych oraz jedną bądź dwie ekipy do spartakiady harcerskiej w centrum miasta. Patrol może brać udział w części lądowej i wodnej, lub może wystartować tylko w jednej z nich.
Ponadto w programie: uroczysty apel, szantowanie przy ognisku, wieczorna gra terenowa, wyjście na pokaz fontanny multimedialnej i wiele innych atrakcji towarzyszących!


Więcej: http://how.stanica.org/index.php?code=regaty

W imieniu organizatorów
Magdalena Tymiak

files/instruktorzy/mtomaszewski_14_04_2010_konferencja_sokolow_podlaski_3.jpg14 kwietnia w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta w Sokołowie Podlaskim odbyła się konferencja „Harcerskie wychowanie do aktywności obywatelskiej” z okazji Europejskiego Roku Wolontariatu.


W trakcie konferencji wręczona została przez zastępcę Naczelnika ZHP hm. Krzysztofa Budzińskiego Burmistrzowi Miasta Panu Bogusławowi Karakula Laska Skautowa oraz honorowe wyróżnienie Niezawodnego Przyjaciela.


W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz miasta, powiatu, oświaty, służb mundurowych i harcerze.

Zebrani mogli wysłuchać prelekcji phm. Joanna Banasiak Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Płocku, a także instruktorek GK ZHP: phm. Aleksandry Joniec-Kur, pwd. Justyny Wilk i pwd. Marty Lipskiej oraz phm. Anny Hilaruk, która została Krajowym Koordynatorem projektu Profilaktyka a Harcerstwo. Nominację wręczyli zastępca Naczelnika ZHP hm. Krzysztof Budziński i inspektor Grzegorz Jach z Komendy Głównej Policji.

pwd. Marta Lipska
instruktorka Wydziału Promocji GK ZHP

foto: Maciej Tomaszewski

files/instruktorzy/mtomaszewski_14_04_2010_konferencja_sokolow_podlaski_16.jpg

Masz kilka godzin wolnego czasu w tygodniu?

Chcesz się rozwijać? Zdobyć nowe umiejętności?

Chcesz poznać nowych ludzi?

Jesteś gotowy podjąć się pracy jako wolontariusz?

Jeśli na te pytania odpowiedź brzmi TAK, nie zastanawiaj się!

Związek Harcerstwa Polskiego, największa organizacja wychowawcza w Polsce, poszukuje wolontariuszy do zadań w Głównej Kwatery ZHP w Warszawie.

Potrzebujemy wolontariuszy do Biura GK ZHP i Sekretariatu Naczelnika ZHP, Wydziału Promocji, Wydziału Finansowo-Księgowego, Wydziału Pozyskiwania Środków oraz do Wydziału Zagranicznego oraz osoby, która w ramach wolontariatu obejmie stanowisko Asystentki Skarbnika ZHP.

Zapraszamy do zgłaszania swoich kandydatur.

Wszystkim wolontariuszom zapewniamy:

- umowę wolontariacką,

- dostęp do niezbędnych urządzeń biurowych,

- elastyczny czas pracy dostosowany dla osób uczących się lub studiujących (biuro czynne 8.30-18.00),

- poznanie środowiska pracy w dużej organizacji pozarządowej,

- współpracę przy ciekawych projektach,

- miłą atmosferę,

- ciekawe wyzwania,

- możliwość zdobycia cennego doświadczenia,

- możliwość udziału w szkoleniach wewnętrznych,

- udział w imprezach integracyjnych.

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres rekrutacja@zhp.pl do dnia 15.05.2011 roku.

Prosimy o wpisywanie w temacie maila NUMERU REFERENCYJNEGO, przypisanego danemu wydziałowi.

Zastrzegamy sobie prawo odpowiedzi na wybrane zgłoszenia. Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: „Zgodnie z ustawą z dn. 29.08.97 r. o Ochronie danych Osobowych Dz. Ust. nr 133 poz. 883, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji i selekcji.”

hm. Krzysztof Budziński
zastępca naczelnika ZHP

19 maja Fundacja Ekologiczna ARKA, Liga Ochrony Przyrody i Związek Harcerstwa Polskiego pod patronatem medialnym ngo.pl, magazynów „Cogito”, „Victor Gimnazjalista” i „Zielona Liga” oraz portalu edukacyjnego zielonalekcja.pl, organizują VII Dzień Dobrych Uczynków. Jest on świętem społecznych, bezinteresownych działań.

W związku z tym, że obecny rok jest Europejskim Rokiem Wolontariatu, zachęcamy wszystkich do czynienia dobra na rzecz innych ludzi, zwierząt oraz środowiska!


Do tej pory w naszą akcję zaangażowało się kilkaset szkół, drużyn i organizacji z całej Polski, którzy w ramach Dnia Dobrych Uczynków organizowali zbiórki zabawek, książek i upominków dla domów dziecka, domów pomocy społecznej czy świetlic środowiskowych, różnorodne występy i niespodzianki dla tych miejsc, jak również przygotowywali takie akcje jak sadzenie Drzew Dobrych Uczynków, sprzątanie świata, zbiórka surowców wtórnych, czy też karmy dla schronisk dla bezdomnych zwierząt oraz uliczne akcje rozdawania dobrych życzeń, kwiatów i uśmiechów.

Zapraszamy wszystkich pełnych dobrych chęci do wzięcia udziału w VII Dniu Dobrych Uczynków i do podejmowania pozytywnych działań w każdym innym dniu w roku!

Więcej inspiracji do działań na stronie internetowej:
http://www.fundacjaarka.pl/akcja/dzien_dobrych_uczynkow


hm. Emilia Kulczyk
członkini GK ZHP ds. programu

2011-04-11 20:20

Wejdź w LAS WARTOŚCI, gdzie PRZYGODA W DZIAŁANIU łączy się z INSTRUKTORSKIM WYZWANIEM. Spotkajmy się WSZYSCY W JEDNYM MIEJSCU.

Spotkanie organizacyjne kadry Zlotu w Perkozie dobiegło końca. Weekend na jeziorem Pluszne był niezwykle pracowity dla wszystkich zespołów. Tereny zlotu obejrzane, dostęp do Internetu sprawdzony, wszystkie szczegóły dopięto na ostatni guzik. Przygotowania ruszają pełna parą. Tak owocne spotkanie wróży niezapomniane wrażenia dla uczestników Zlotu.

Na Zlocie nie może zabraknąć właśnie Ciebie!
Rejestracja trwa do 15 maja - zarejestruj się już dziś.
Zapraszamy na stronę: https://wntgk.zhp.pl/rejestracja

phm. Hanna Musur HR
szefowa Zespołu Promocji Zlotu

Serdecznie zapraszamy na Harcerską Pielgrzymkę na Jasną Górę 2011 r., która w tym roku odbędzie się pod hasłem „Wypłyń na głębię…”.

Poniżej szczegóły organizacyjne pielgrzymki.

Termin: 20-22.05.2011 r.

Miejsce biwaku: Pole namiotowe obok Domu Pielgrzyma w Częstochowie.

Zgłoszenia: W nieprzekraczalnym terminie do dnia 8 maja 2011 r. na adres:
ZHP Chorągiew Śląska Hufiec Częstochowa
ul. Wilsona 34, 42-200 Częstochowa z dopiskiem
„Pielgrzymka 2011” lub na hufiec@czestochowa.zhp.pl

Wpisowe: W zależności od wybranej oferty wynosi 17 zł lub 13 zł od osoby.
Płatne przelewem na konto Komendy Hufca ZHP Częstochowa
PKO BP S.A. 95 1020 1664 0000 3402 0019 4878
z dopiskiem „Pielgrzymka 2011”.
W ramach wpisowego gwarantujemy:
17 zł - gorący posiłek w sobotę oraz wrzątek przez cały czas trwania,  plakietkę, broszurę pielgrzymkową, zajęcia programowe,
13 zł - wrzątek przez cały czas trwania, plakietkę, broszurę pielgrzymkową, zajęcia programowe.

Wyżywienie i namioty: Uczestnicy we własnym zakresie zapewniają sobie prowiant na śniadania i kolacje oraz namioty i parking dla autobusów.
Termin przybycia na miejsce biwakowania: 20 maja 2011 roku, do godz. 18.00
Należy pamiętać, że:
1) w pielgrzymce mogą brać udział jednostki ZHP pod opieką pełnoletniego opiekuna oraz w wyjątkowych sytuacjach pojedynczy pełnoletni członkowie ZHP

2) prosimy o wstępne zgłoszenie udziału w pielgrzymce do 30 kwietnia 2011 r. na adres biura Komendy Hufca ZHP
w Częstochowie lub hufiec@czestochowa.zhp.pl

3) grupy seniorów, chętne do udziału w pielgrzymce we własnym zakresie organizują sobie miejsca noclegowe. Telefony i adresy miejsc noclegowych dostępne są w Komendzie Hufca Częstochowa pod numerami telefonów (34)3871018 lub (34)3871019,

UWAGA !
Istnieje również możliwość wpłaty na miejscu, wtedy koszt jest powiększony o koszty przesyłki materiałów (plakietka i broszura, które zostaną przesłane w późniejszym terminie).

Prosimy o zabranie z sobą kserokopii dowodu wpłaty.

Wszystkie aktualne informacje będą dostępne na www.program.zhp.pl

hm. Emilia Kulczyk-Prus
członkini GK ZHP