Białostocka
Schronisko Głodówka

files/zhp.pl/tpl/img/menu_sep.png

files/instruktor.zhp.pl/tpl/1procent.zhp.png

W niedzielę 18 września harcerze Chorągwi Krakowskiej uroczystą mszą świętą i apelem rozpoczęli kolejny rok harcerski pod nowym sztandarem. Razem z harcerzami nowy rok przywitali wojewoda małopolski Stanisław Kracik, przewodniczący ZHP hm. Adam Massalski, naczelnik ZHP hm. Małgorzata Sinica i zastępca naczelnika ZHP hm. Krzysztof Budziński.

files/instruktorzy/2011_odznaczenia_krakowska (1).JPG

W trakcie apelu wojewoda Kracik wręczył odznaczenia nadane przez Prezydenta RP instruktorom i instruktorkom ZHP Chorągwi Krakowskiej w podziękowaniu za ich pracę i zaangażowanie. Krzyżem Oficerskim OOP pośmiertnie odznaczono druha Józefa Czyżowskiego, Krzyż Oficerski OOP odebrał też druh Marian Młynarski, grupę instruktorów odznaczono też srebrnymi i brązowymi Krzyżami Zasługi.

files/instruktorzy/2011_odznaczenia_krakowska (3).JPG

Następnie troje przedstawicieli fundatorów nowego sztandaru przekazało go na ręce Druhny Naczelnik, która wręczyła go komendantowi chorągwi hm. Pawłowi Grabce. Indywidualnych fundatorów sztandaru było ponad stu, fundatorami nowego sztandaru były też liczne środowiska harcerskie.

files/instruktorzy/2011_krakowsja_sztandar (1).JPG

Organizatorem inauguracji był Hufiec Kraków-Podgórze. Serdecznie wszystkim dziękujemy za uczestniczeniu w tym wspaniałym harcerskim wydarzeniu. Za rok zapraszamy do Andrychowa.

files/instruktorzy/2011_krakowsja_sztandar.JPG

phm. Magdalena Wąsik